Výroba a montáž

Jak se naše jímky vyrábí a fungují

Naše betonové nádrže jsou monolitické = vyráběny z jednoho kusu tak, že ocelové kostra se zalije betonem do formy a následně je vibrována. Do betonu jsou přidávány složky pro lepší hydroizolační vlastnosti. Po vytvrzení následuje „zrání“, kdy nádrž odpočívá v hale pod střechou a následně se natírá penetračním nátěrem a to ve dvou vrstvách, který překrývá mikropóry v betonu pro perfektní nepropustnost a voděodolnost. Při procesu penetrování prochází nádrž zátěžovým testem, kdy se projeví celistvost a 100% funkčnost. Díky tomuto testu jsme si jisti, že zákazníkovi nabízíme produkt v prvotřídní kvalitě.

Uvedená kapacita nádrže je definována po spodní okraj vstupního otvoru. Celková kapacita je ~ 10% vyšší.

Jímky mají plnící otvor o průměru 160 mm pro jednoduché připojení s dostatečnou kapacitou přítoku.

Vyprazdňování jímek na septik bez příjezdu na pozemek je vyráběno, dodáváno a montováno na přání zákazníka, kde si zákazník určí místo výstupního otvoru v jímce. Uvnitř jímky je pak instalována trubka pro odsávání, která je osazena dvojitým těsněním. Cestu pro odsávání si již zákazník zajišťuje sám, až k rychlospojce o průměru 110mm, která se běžně používá pro hasičské a odčerpávací vozy.

Doprava a montáž

Po vytvoření závazné objednávky, bude potvrzen závazný termín dodání.

Zákazník je pak povinen zajistit výkop pro uložení nádrže a bezpečný příjezd pro velkotonážní vozidlo s rukou. Z bezpečnostních a technických důvodů je potřeba mít přístup k výkopu co možná nejblíže a bez překážek v pokládce. Vykládka se provádí ze zadní části vozu. V případě potřeby vykládat z boku je potřeba tuto skutečnost oznámit předem. Aby bylo možno usadit jímku do výkopu, musí být výkop aspoň o 30cm větší než samotná jímka. Po usazení nádrže náš technik nanese speciální maltu pro utěsnění a usazení horního víka. Standardně je pak instalována kruhová betonová deska o průměru 72cm. Hned po ní následuje kryt revizní šachty, který je z nerezavějící oceli, má průměr 25cm a slouží pro vytahování nečistot z jímky.

Jak vybrat vhodné místo pro jímky na dešťovou vodu

Nejdůležitějším faktorem není pouze rozměr samotné jímky, tzn. aby byl pozemek dostatečně velký pro uložení jímky, ale také příjezd a prostor pro uložení jímky samotné. Jímka se ukládá pomocí hydraulické ruky, která je součástí nákladního vozidla a není možné jímku ukládat přes jakékoli překážky např. zahradní domek, plot, elektrické vedení apod. Je také potřeba myslet na to, že vozidlo má pomocné nohy pro udržení stability při vykládce a pro ty je také potřeby dostatek místa.

Process Step1
Process Step1
Process Step1